W życiu każdego człowieka przychodzi taki dzień, kiedy po spojrzeniu w lustro ma się dość. Z tej strony za dużo, znad paska wylewają się nieapetyczne wałeczki, a pośladki tracą jędrność. To dobry moment, aby rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Dla osób, które nigdy wcześniej nie trenowały trochę czasu zajmie zanim pokochają wysiłek fizyczny, a także znajdą swoją ukochaną dyscyplinę sportu, jednakże stanie się do prędzej czy później.

Ćwiczenia, które należą do początkujących mają przede wszystkim nie zniechęcić do dalszych zmagań przez zbytnią intensywność oraz częstotliwość, a także boleść w mięśniach, a w najgorszych wypadkach w kontuzje. Aktywność fizyczna w pierwszej fazie powinna być krótka, a więc 15, 20 minut na sam początek jest w sam raz.

Może mieć miejsce zarówno marszobieg, jak i pływanie, a także wizyta na siłowni, gdzie ta ostatnia jest wskazana tylko dla osób pragnących skorzystać z pomocy trenera personalnego, gdyż ilość maszyn, których przeznaczenie do końca nie jest jasne i duża ilość osób napierających z każdej strony może skutecznie zniechęcić.

Wśród polecanych ćwiczeń wyróżniamy skakanie na skakance, wszelkiego rodzaju przysiady, przeskoki oraz wykopy, oczywiście wspomniany wcześniej bieg, można sięgnąć po hantle oraz ciężarki, które jednakże nie powinny nadmiernie obciążać rąk. Po dniu w którym występuje wysiłek fizyczny powinien mieć miejsce dzień odpoczynku, i tak na zmianę (im lepsza kondycja organizmu https://aptekaprzykrzyzu.pl tym dłuższy może być czas ćwiczenia oraz krótsze przerwy między treningami).

Jakże ważne nie tylko dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć, ale też dla stałych bywalców siłowni oraz biegaczy jest rozciąganie. Rozciąganie mięśni po wykonaniu ćwiczeń stanowi podstawę do ich właściwej regeneracji, zapobiega kontuzjom oraz umożliwiają rozluźnienie się organizmu, przede wszystkim po intensywnych ćwiczeniach, jak chociażby interwałach. Podstawowa zasada dla początkujących – nie za szybko, nie za intensywnie, ale systematycznie.