Przebywanie na diecie oraz zdrowe odżywianie jest na pewno znacznie łatwiejsze w trakcie codziennego życia niż ma to miejsce  na urlopie. Wakacje służą odpoczynkowi, więc osoba chce odpocząć od wszystkiego, także od zdrowego odżywiania, jednakże powrót do domu będzie związany z wyrzutami sumienia, złością na samą siebie oraz oczywiście dodatkowym kilogramem bądź dwoma na wadze. Dieta oparta na warzywach i owocach poprawia zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Intensywny przyrost wagi spowodowany jest tłustym, ciężkim jedzeniem przygotowywanym w hotelach bądź restauracjach, spożywaniem dużych ilości słodyczy oraz ciast, alkoholem i oczywiście małymi ilościami ruchu, gdyż wakacje to głównie leżenie na plaży i odpoczywanie. Warto zapoznać się z tym mini poradnikiem, który umożliwi zachowanie zdrowych zasad odżywiania na wakacjach. Oczywiście jeśli na wakacjach samodzielnie przygotowujesz jedzenie nie ma większego problemu, przygotowanie zdrowej sałatki, kanapki, zjedzenie owoców, płatków owsianych i chrupanie bakalii nie zrujnuje figury, a jest oprócz tego przystępce cenowo i zapewnia dobre samopoczucie.

Jakże dobrze na campingu czy wakacjach letniskowych w domku sprawdzi się grill. Nie ma chyba produktu, którego nie można by było upiec w ten sposób. Jednakże nie warto sięgać po tłuste karkówki, boczek i kiełbasę, gdyż z diety nici, a dobrze jest przygotować warzywno – indycze szaszłyki, pieczone ziemniaki i sałatkę. Całość nie dość, że pyszna to jeszcze mało kaloryczna.

Trochę ciężej jest urlopowiczom, którzy stołują się na mieście, gdyż w miejscowościach turystycznych aż roi się od pokus. Warto jednak wybierać ryby, a ewentualnie piersi z indyka oraz kurczaka, gdzie niemalże zabrania się wybierania opcji smażonych na głębokim tłuszczu, które nie dość, że śmierdzą starym olejem to są bogactwem tłuszczy oraz kalorii. Po takim posiłku chce się pić, ale nie wody, a czegoś gazowanego czy piwa, które jeszcze zwiększą zawartość kalorii w trakcie posiłku. Dieta na urlopie nie jest łatwa, jednakże dla chcącego nic trudnego!